Έρχονται γλυκά από την Ξάνθη
![Έρχονται γλυκά από την Ξάνθη](https://www.noupou.gr/wp-content/themes/noupou_rebranding/assets/img/default_post_main_image.jpg)
Αν δεν γνωρίζεις το όνομα "Παπαπαρασκευάς", έχεις πολύ καλές πιθανότητες για μία γνωριμία το επόμενο διάστημα μιας και φημολογείται ότι θα ανοίξει ένα κατάστημα στη Γλυφάδα.
- 24/08/2013
- Κείμενο: NouPou.gr
Από το 1926 κιόλας, ο Γεώργιος Παπαπαρασκευάς κατόρθωσε να δημιουργήσει ένα καλό όνομα για τα γλυκά του. Η καριόκα, το νουγκάτ, το σαραγλί και τα αμυγδαλωτά είναι τα πλέον ξακουστά.
Εμείς δεν έχουμε να περιμένουμε να ανοίξει το κατάστημα στη Γλυφάδα. Κοντά στο κατάστημα των Everest της Γλυφάδας απ’ ό,τι ακούμε.