Ο Δήμος Αλίμου δημιουργεί τη δική του Λέσχη Βιβλίου
![Ο Δήμος Αλίμου δημιουργεί τη δική του Λέσχη Βιβλίου](https://www.noupou.gr/wp-content/uploads/2023/04/vivlio-1200x800.jpg)
Μία νέα Λέσχη Βιβλίου δημιουργείται στον Άλιμο με δωρεάν συμμετοχή για όσους θέλουν να μοιραστούν σκέψεις, ιδέες και να γνωρίσουν καλύτερα τον μαγικό κόσμο του βιβλίου.
- 28/03/2024
- Κείμενο: NouPou.gr
Αν και για κάποιους η ανάγνωση είναι μια μοναχική διαδικασία, ο Δήμος Αλίμου επέλεξε κάθε βιβλίο να γίνει αφορμή για να μοιραστούμε σκέψεις, ιδέες, τη δική μας ματιά για τον κόσμο… Να γνωρίσουμε ένα βιβλίο, αλλά και να γνωριστούμε καλύτερα.
Η Ομάδα της Λέσχης Βιβλίου στον Άλιμο θα συγκεντρώνεται την τελευταία Τετάρτη κάθε μήνα 18:00 – 20:00 στον καινούργιο χώρο του Δήμου, στο «Στέκι Νεολαίας και Πολιτισμού», Αριστοτέλους 39 και Παναγή Τσαλδάρη. Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024.
Την ομάδα συντονίζει η εθελόντρια κυρία Βιβή Γεωργαντοπούλου και το πρώτο βιβλίο που θα συζητηθεί είναι «Οι αλήθειες των άλλων» του Νίκου Θέμελη.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν, αλλά περιορισμένη. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η συμπλήρωση μιας αίτησης από κάθε ενδιαφερόμενο, δημότη ή κάτοικο.
Πληροφορίες και αιτήσεις στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αλίμου (Λ. Ιωνίας 24), από Δευτέρα έως και Πέμπτη 8:00 με 20:00 και στο τηλ. 210 9833399.
Το μεγαλύτερο αφιέρωμα που έγινε ποτέ για τη Γλυφάδα τρέχει τώρα στο NouPou: Πρόσωπα, Stories, Ρεπορτάζ και ένας πλήρης Οδηγός Πόλης σε ένα δυναμικό αφιέρωμα που ανανεώνεται διαρκώς.